• 0342 317 1451

 

Gaziantep Üniversitesi Gastronomi Topluluğu öğrencileri, SMA hastası 1 yaşındaki Fatma Betül Anuştekin’in tedavisi için bir araya gelerek kermes düzenledi.

 

Diyarbakır’da, SMA-1 olarak bilinen spinal müsküler atrofi hastalığı teşhisi konulan 1 yaşındaki Fatma Betül’ün tedavisi için yardım kampanyası başlatan GAÜN’lü öğrenciler, destek çağrısında bulundu. GAÜN Merkezi Yemekhane önünde yer alan kermeste elde edilen gelir Fatma Betül’ün tedavisi için kullanılacak.

 

 

 

 

 

 

 

Yardım kampanyası hakkında bilgi veren GAÜN Matematik Bölümü öğrencisi Sümeyra Kaya, “Burada olma amacımız SMA hastası Fatma Betül Anuştekin’ e hem maddi hem manevi yardım yapmak, onun sesini herkese duyurmak, tedavisi için gerekli paraya katkıda bulunmaktır. Bizler üniversite öğrencileri olarak kendi imkanlarımız dahilinde hazırlıklar yaptık. Tek temennimiz Fatma Betül’ün en kısa sürede sağlığına kavuşmasıdır. Sizlerde imkânınız çerçevesinde destek çıkabilirsiniz” şeklinde konuştu.

 

Farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen kermeste öğrenciler, hazırlamış oldukları yemek ve tatlılar stantlarda satışa sundu. 01/04/2022